ساخت وبلاگ خرید هاست نمونه سوالات حوزه نمونه سوال امتحانی موبر سان دپیل لوازم جانبی سامسونگ لوازم جانبی اپل لوازم جانبی هواوی خرید اینترنتی محل تبلیغات شما
پنجره هوشمندی که مناظر بیرونی خودرو را به نابینایان نشان می‌دهد!

راستین بیس

پنجره هوشمندی که مناظر بیرونی خودرو را به نابینایان نشان می‌دهد!

شرکت "فورد" یک وسیله ساخته است که می‌تواند به مسافران نابینا کمک کند تا احساس کنند که مناظر اطراف آنها چگونه ظاهر می‌شوند.

این فناوری، "منظره را احساس کن"(Feel the View) نام دارد که یک منظره بیرون از پنجره را به شکل ارتعاشی برای افراد نابینا توصیف می‌کند.

ابتدا با فشار دادن دکمه این دستگاه در بالای پنجره خودرو، دستگاه یک عکس از نمای بیرونی می‌گیرد. سپس این تصویر را به یک تصویر سیاه و سفید تبدیل می‌کند و هر سایه‌روشن به یک ارتعاش با شدت‌های متفاوت توصیف می‌شود.

"منظره را احساس کن" می‌تواند تا 255 سطح مختلف از ارتعاش را تولید کند.

مسافر نابینا یا راننده کم‌بینا می‌توانند با لمس پنجره، منظره بیرونی را احساس کنند.

همراه با ارتعاشات، یک دستیار صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی که به سیستم صوتی خودرو متصل است، می‌تواند شرح کوتاهی از منظره را بیان کند. به عنوان مثال در ویدئوی منتشرشده توسط "فورد"، دستیار صوتی به راننده می‌گوید که او در حال لمس یک کوه برفی است.

"الو سفیفی"، سخنگوی فورد ایتالیا در بیانیه‌ای گفت: ما تلاش می‌کنیم که زندگی مردم را بهتر کنیم و این سیستم جدید فرصتی فوق‌العاده برای کمک به مسافران نابینا است تا جنبه مهمی از رانندگی را تجربه کنند.

وی افزود: تکنولوژی این دستگاه پیشرفته است، اما مفهوم ساده‌ای دارد و می‌تواند سفرهای معمولی را به یاد ماندنی کند.

"فورد" می‌گوید: فناوری "منظره را احساس کن" که توسط تیم ایتالیایی "فورد" طراحی شده و توسعه یافته است، یک نمونه اولیه است.

احتمالا "فورد" برنامه‌های بیشتری برای توسعه و تولید انبوه این دستگاه در سر دارد.

https://www.isna.ir/news/97021206896/


برچسب ها : تکنولوژی ,
+ نوشته شده در جمعه 14 ارديبهشت 1397ساعت 22:22 توسط raaaastinbis | | تعداد بازدید : 4